V ponedeljek, 21. 9. 2020 smo na naši izvedli EVROPSKI ŠPORTNI DAN, European School Sport Day, katerega je organizator Madžarska. Izvedbo programa Veter v laseh je omogočilo sofinanciranje Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport, Fundacije za šport in Športne unije Slovenije.

Cilj  sodelovanja  je  izvedba  programov  Športne  unije  Slovenije  na  lokalni ravni  z  namenom  ozaveščanja,  promoviranja  in  omogočanja zdravega,  aktivnega  življenjskega  sloga,  promocija  državnega  praznika Dan slovenskega športa ter uveljavitev projektov Veter v laseh in Evropski šolski športni dan.

Naši učenci so na ta dan plesali in izvajali različne športne igre.

Športni dan je bil predvsem plesno obarvan. Ob sodobnih plesnih ritmih so zaplesali prav vsi učenci in učenke naše šole. Plesne delavnice so potekale po razredih in v telovadnici. Vrhunec našega praznovanja  športa je bil na igrišču. Plesalci in plesalke so navdušili s plesi, ki so jih usvojili v tem dopoldnevu.

Nasmejani in zadovoljni obrazi naših otrok nam sporočajo, da je ples šport, ki krepi telo in duha.

Učiteljica športa: Renata Rižner