Torek, 9. 3. 2021 je bil za naše tretješolce belgijsko-literarno obarvan in res nekaj posebnega. V projektu Naša mala knjižnica smo bili izbrani, da nas preko zooma obišče belgijski avtor Stefan Boonen.  Piše za otroke in mladino, in sicer slikanice, mladinske romane, stripe, pa tudi knjige, ki obravnavajo resnejše teme. Izvedeli smo, da je napisal že več kot 100 del. Med drugim je napisal dve duhoviti in zanimivi knjigi, to sta Pozor, huda babica in Mamut, katerih ilustrator je Melvin. Pred samim spletnim obiskom smo v razredu ti dve knjigi prebrali in se  tudi od srca nasmejali.

Da je komunikacija med avtorjem in nami potekala brez težav, je v pogovoru sodelovala prevajalka. Učenci so za avtorja imeli veliko zanimivih vprašanj, a nas je na koncu prehitel čas, ko smo se morali posloviti. To smo uspeli storiti v njegovem jeziku: »VAARWEL« (nasvidenje, adijo). Izkušnja je bila za otroke dragocena in sem prepričana, da jim bo ostala v lepem spominu.

Vi pa smuk po ti dve knjigi v knjižnico (Pozor, huda babica in Mamut), ne bo vam žal!