Teden pisanja z roko je vseslovenska akcija, ki ozavešča o pomenu pisanja z roko. Društvo Radi pišemo z roko organizira akcijo skupaj z Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport ter Zavodom RS za šolstvo.

Akcija je potekala od 18. do 22. januarja. Osrednja tema Tedna pisanja z roko 2021 je bila Pišem pismo prijatelju.

Pisanje z roko je več kot uporaba pisala, je pomembna spretnost, ki jo razvijamo z vajo. Naši možgani bolje delujejo pri pisanju z roko kot pri pisanju z računalnikom. Informacija, ki jo napišemo z roko, se v spominu zadrži dlje časa. Pri pisanju z roko se nam utrne več idej, ohranjamo pa tudi dolgotrajnejšo pozornost.

Akciji so se letos pridružili tudi učenci in učenke naše šole.

Petošolci so v tednu, od 18. do 22. januarja, pisali pismo prijatelju, pozitivne misli in pesmice. Brskali so tudi po domačih knjižnih policah in iz knjig prepisovali zanimive odlomke. Nastali so lepi in zanimivi zapisi. Čestitamo!!!

POZITIVNE MISLI

SLIKA IZ BESED